Nowa wersja licznika odwiedzin

Wczoraj umieściłem w katalogu WordPress’a zaktualizowaną do wersji 1.5 wersję mojej wtyczki z licznikiem odwiedziń strony. Licznik można pobrać z katalogu WordPress’a.

W porównaniu do poprzedniej wersji plugin doczekał się kilku nowych funkcji. Ma teraz własną stronę z ustawieniami a nie tak jak dotychczas ustawienia pluginu znajdowały się na stronie ustawień ogólnych. Drugą dodaną funkcją jest wyświetlanie w panelu administratora adresów IP, które aktualnie odwiedzają naszą stronę.Trzecią zmianą, nie mającą raczej wpływu na działanie samego pluginu jest zmiana samego kodu. Postanowiłem wykorzystać wiedzę zdobywaną przez ostatni rok na studiach (studiuję IO na Politechnice Wrocławskiej) i spróbować wykorzystać ją w praktyce. Podjąłem się więc próby przeorganizowania trochę kodu aplikacji. Jest w nim teraz więcej małych klas odpowiedzialnych za mniejszy zakres funkcji i kod wydaje mi się być trochę czytelniejszy. Oczywiście na pewno nie jest to jeszcze świetnie napisany kod, ale myślę, że jest lepiej niż było wcześniej. Oczywiście wszlkie uwagi i krytyka (konstruktywna) mile widziana w komentarzach 🙂

Zostawić komentarz ?

14 Komentarze.

 1. Witaj!

  Zrobiłeś kawał dobrej roboty!
  Twój licznik wylądował na mojej stronie i idealnie sie wpasował 🙂
  Jesli bedziesz robił dalej jakies aktualizacje to proponuję Ci, żebyś rozbudował ustawienia wtyczki z panelu admina o takie funkcje jak np. edycja textu jaki ma sie wyświetlić przez liczbami. Żeby każdy mógł sobie wpisać coś innego 🙂 To jest tylko taka moja sugestia.
  Pozdrawiam.

 2. visits-counter/visits_counter_widget_class.php

  You can try this!


  $content = '';
  if ($displayOptions['displayCurrent'])
  $content .=''.$onlineUsersLabel.': '.$count_values['online_users'].'';
  if ($displayOptions['displayDaily'])
  $content .=''.$dailyUsersLabel.': '.$count_values['daily_counter'].'';
  if ($displayOptions['displayWeekly'])
  $content .=''.$weeklyUsersLabel.': '.$count_values['weekly_counter'].'';
  if ($displayOptions['displayOverall'])
  $content .=''.$overallUsersLabel.": ".$count_values['overall_counter'].'';
  $content .="";

 3. visits-counter/visits_counter_widget_class.php
  You can try this!

  $content = '';
  if ($displayOptions['displayCurrent'])
  $content .=''.$onlineUsersLabel.': '.$count_values['online_users'].'';
  if ($displayOptions['displayDaily'])
  $content .=''.$dailyUsersLabel.': '.$count_values['daily_counter'].'';
  if ($displayOptions['displayWeekly'])
  $content .=''.$weeklyUsersLabel.': '.$count_values['weekly_counter'].'';
  if ($displayOptions['displayOverall'])
  $content .=''.$overallUsersLabel.": ".$count_values['overall_counter'].'';
  $content .="";

 4. Super sprawa, tylko pomarudził bym jeszcze nad dwoma rzeczami:

  1. W obecnej formie mogę dodać licznik tylko jako widget, czy istnieje dodania skrótu np [visitors-counter] w dowolne miejsce strony (np. bezpośrednio edytując motyw)?

  2. Brakuje mi personalizacji tekstów – miło będzie gdy będę mógł zmienić standardowe teksty „użytkownicy na stronie” lub „w sumie” na dowolny tekst – np na inny język bo chciałbym wykorzystać ten licznik na stronie nie-polsko języcznej 😉

  pozdrawiam i gratulacje
  Mietek

 5. No własnie a propo zmiany nazwy „Użytkownicy na stronie” np na „Aktualnie online” jest taka mozliwość? Przeszukałem wszystkie pliki i nie mogę znaleźć tekstu „Użytkownicy na stronie”. Gdzie go szukać?

 6. Co do możliwości personalizacji tych tekstów to mam zamiar wprowadzić to w nowej wersji, ale potrzebuję na to trochę wolnego czasu z którym obecnie nie jest za dobrze niestety.
  Shorttag’a spróbuję też dodać do pluginu w najbliższym czasie.
  Aha, a w tej chwili zawsze można edytować plik danego języka znajdujący się w katalogu languages/ lub dodać nowy plik językowy do pluginu jak ktoś chce używać plugin na stronie w innym języku.

 7. Właśnie umieściłem w katalogu plugin’ów wordpress’a nową wersję licznika. Wersja ta posiada teraz możliwość edycji etykiet i tytułu widget’u.
  Jest też możliwość umieszczania licznika w treści dowolnej strony przy użyciu shorttag’a: [visits_counter]

 8. Działa! Aktualizacja pojawiła się sama i teraz nazwy są edytowalne. Wielkie dzięki – najlepszy licznik odwiedzin dla WordPress’a! Pozdrawiam

 9. Witam, takie pytanie może troche odbiegające od tematu. Potrzebuje aby wyświetlanie ilości odwiedzin było widoczne na innej stronie niż główna strony www (utajniamy licznik dla gości :)). Podejrzewam że to jakis banał ale nie moge na to wpaść.

  • Musisz na stronie (w szablonie) umieścić kod taki jak podany w opisie pluginu: $counter = new visits_counter(); $count_values = $counter->vc_count_users(); i nic więcej. Wtedy plugin powinien zliczać wejścia ale nie będzie ich wyświetlał. W panelu administratora wartości powinny być normalnie widoczne.

 10. Cześć.Bardzo fajny licznik napisałeś. Całą konkurencję wciąga nosem:) Na fajności jeszcze bardziej by zyskał gdybyś mu dodał parę divów z klasami żeby łatwiej można było dostosować jego wygląd(chodzi mi o widżet). A tak po za tym to na prawdę kawał dobrej roboty odwaliłeś. Gratuluję.

 11. Świetny licznik odwiedzin do WP właśnie takiego szukałem.:D

 12. Część – super licznik:)

  Mam pytanie – GA pokazuje 890 wizyt, a licznik 280. Zgaduję, że różnica wynika ze sposobu zaliczania i naliczania użytkowników.
  W takim przypadku jak korzystać z ustawień offset – skupiam się na liczbie wszystkich wizyt od początku i chciałbym popchnąć go do przodu, a mimo wpisania offsetu – liczba wyświetlona nie powiększa się.
  Będę wdzięczny za podpowiedź

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Akceptuję